‘Kütüphanecilik Fikir Maratonu’ Ankara’da başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 21. yüzyılın bilgi gereksinimlerine uygun, teknolojiye dayalı, yeniliklere kaynaklık eden, kapsayıcı ve sürdürülebilir kütüphanelerin oluşturulmasına yönelik fikir ve projelerin ortaya çıkarılması amacıyla Kütüphanecilik Fikir Maratonu (Ideathon) düzenlenecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından TOBB Kreatif Endüstriler Meclisi ile işbirliği içinde Ankara Kalkınma Ajansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Sosyal İnovasyon Ajansı’nın destekleriyle düzenlenecek etkinlik, 11-12 Aralık’ta TOBB İkiz Kuleler Sosyal Tesisleri’nde yapılacak.

AA’nın haberine göre, etkinlikle 21. yüzyılın bilgi gereksinimlerine uygun, teknolojiye dayalı, yeniliklere kaynaklık eden, kapsayıcı ve sürdürülebilir kütüphanelerin oluşturulmasına yönelik fikir ve projelerin ortaya çıkarılması ve uygulamaya geçirilmesi hedefleniyor.

Final yarışmasında programa katılan takımlarla alanlarının önde gelen isimlerinden oluşan mentörler grubu 2 gün boyunca beraber çalışarak fikirlerini geliştirecek ve projelere son halini verecek. Mentörler, takımlara fikirlerini optimum seviyeye çıkarabilmeleri ve sunumlarını güçlendirmeleri için destek olacak.

Final sunumlarını, 12 Aralık’ta jüri önünde yapacak takımlar, fikir ve projelerini ilgili kamu kurum ve kuruluşları, girişimci ve yatırımcılarla buluşturma imkanı yakalayacak.

Etkinlik kapsamında, en yüksek puanı alan fikir ve projeler ödüllendirilecek.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x