Emir Can İğrek, ölen arkadaşının hayalini gerçekleştirdi

Emir Can İğrek, Şile’de 3 Haziran 2018’de teknenin batması sonucu 21 yaşında ölen Onur Can Özcan’ın bir okula kütüphane kurma hayalini gerçekleştirmeye karar verdi.

Bunun için köy okullarına yardım yapan gönüllülerden destek isteyen İğrek, kütüphanesi olmayan Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Yolaşan Köyü İlkokulu Müdürü Meryem Elek ile iletişime geçerek, arkadaşının adına okula bir kütüphane kurma talebini iletti.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gerekli izinleri aldıktan sonra çalışma başlatan İğrek, genç müzisyen için okulun kullanılmayan bölümünü “Onur Can Özcan Kütüphanesi”ne dönüştürdü.

İçine raflar, oyun grupları, çalışma masası ve etkinlik alanı kurulan kütüphaneye rengarenk resimler çizildi, getirilen kitaplar yerleştirildi.

Çalışmaların tamamlanmasıyla okuldaki öğrenciler, zeka oyunları oynayıp, kitap okuyacakları ortama kavuştu.

“GÖNLÜMÜZ HEP BURADA OLACAK”

Kütüphanenin açılışını çocuklar ve velileriyle gerçekleştiren şarkıcı İğrek, 2 ay süren çalışmayla her yaştan çocuğun yararlanabileceği bir kütüphane kurduklarını söyledi.

Arkadaşının anısını burada yaşatacaklarını anlatan İğrek, “Bugün çok değişik duygular içindeyim. Ne yapacağımı bilemiyorum. İlk kez böyle güzel bir etkinliğin içindeyim. Çok heyecanlandım. Bizim için de öğrenciler için de çok anlamlı. Yolaşan köyü artık bizim hikayenin bir parçası. Onur Can’ın ismi artık burada yaşayacak. Gönlümüz hep burada olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x